Jen statečný boj nestačil

bk-decin-bk-prostejovBK Děčín vs Ariete Prostějov – 66:72 (19:18 42:44 55:60)
Děčínský tým se mohl pyšnit tím, že v předchozích dvou utkáních nad Prostějovem zvítězil. Dalo se tedy čekat, že hosté přijedou s úmyslem toto utkání získat pro sebe. Navíc domácí celek postrádal dva klíčové hráče, Striu a Vyorala.

Úvod utkání patřil hostům. Uvedli je trojkou, brzy vedli 0:5 a teprve od stavu 8:14 se začali prosazovat i hráči Děčína, kteří nakonec první čtvrtinu vyhráli 19:18. V té druhé zpočátku vedli až o sedm bodů 33:26, poté ještě 35:28, ale od 4. minuty se začalo lépe dařit hostům, kteří děčínský náskok začali snižovat a v samém závěru poločasu se dostali až do vedení 42:44. I po přestávce se jim dařilo lépe a svůj náskok zvýšili na 42:51 a také ještě na 44:53. Po trojce Houšky to byli opět hosté, kteří získali dokonce 11bodový náskok 47:58. Koncovka pak překvapivě patřila domácím, kteří i s pomocí trojky Kaši snížili rozdíl na pouhých 5 bodů  55:60Zdálo se tedy, že poslední čtvrtina by mohla dokonce přinést obrat. To se však nestalo, hosté znovu zvedli svůj náskok, nejprve na 7 bodů 57:64. Později dokonce na 57:68, resp. Na 58:69. Od stavu 60:71 přišla trojka Koutova a šestka Soukupa a bylo to o 7 bodů. Do konce utkání však zbývala pouhá minuta a v ní mladičký Kout upravil konečný výsledek na 66:72.

Utkání nechyběla bojovnost na obou stranách. Děčínským hráčům chyběli do kompletní sestavy střelec Stria a rozehrávač Vyoral. Jejich kvalita prostě tentokrát chyběla. V sestavách se vystřídali prakticky všichni hráči, škoda jen, že se mužstvo nevyvarovalo dvou technických chyb, které vlastně sehrály velkou roli při konečném výsledku. V týmu hostí podali nejlepší výkon pivot Kohout, výborně zahrál i Slezák. Ten byl i nejlepším střelcem v utkání, k němu se nejvíce svým výkonem přiblížili Nečas a Pandula. V děčínském týmu se nejvíc dařilo Ventovi a Soukupovi

Střelci Prostějova: Slezák 22, Nečas 11, Kohout 10, Pandula 9, Bohačík 5, Švrdlík 5, Marko 4, Bratčenkov 2, Kratochvíl 2, Prášil 2.

Střelci Děčína: Soukup 13, Houška 12 (1×3), Venta 11 (1×3), Kaša 9 (2×3), Kout 5 (1×3), Jiříček 5, Bosák 4, Bažant 3, Landa 2, Linhart 2. Trojky 5:4, TH 17/22:24/33, doskoky 32:40, asistence 15:13, ztráty 18:18, zisky 7:12, bloky 1:3, fauly 26:23; nejlepší hráč utkání: Ondřej Kohout (Prostějov).

Čtvrtiny: 19:18, 23:26, 13:16, 11:12.

Před 1040 diváky řídili Vondráček, Znamínko a Baloun.

Ohlasy trenérů po utkání:

Pavel Budínský (kouč Děčína):
„Gratuluji Prostějovu k výhře.“

Zbyněk Choleva (trenér Prostějova): „Jsem hodně rád, že jsme to utkání zvládli, hlavně, že jsme udrželi nervy na uzdě. Byli jsme srozumění s tím, co nás tady čeká – a vesměs jsme to ustáli. Zápas byl tvrdý, dvakrát jsme šili, nakonec jsme byli chladnější a vyhráli jsme. Myslím, že rozhodl závěr první půlky, kdy jsme z minus asi osmi bodů šli do vedení. Tam jsme zjistili, že to jde, pokud budeme hrát trošku rozumně a trpělivě. Druhou půlku jsme byli v lehkém vedení až do konce. Je jasné, že Děčínu chyběl ústřední střelec Stria a druhý rozehrávač, a i v té oslabené sestavě nás dost potrápili, víc než bylo zdrávo. Musíme se zase zaměřit na ztráty a doskoky, které nás trápí.“

Autor: Stibium