BK Děčín – BK JIP Pardubice 83:86

bk-pardubicePardubice – osudový soupeř děčínských basketbalistů. Stále máme na paměti nešťastnou prohru v pátém čtvrtfinálovém střetnutí v loňské sezóně. Ještě minutu před koncem byli Válečníci již jasnými vítězi, ale přesto prohráli. Letošní bilance je zatím 1:1, takže dnes půjde o mnoho. Děčínští, bez nemocného Jakuba Houšky, Pardubicím chyběl opět Muirhead.

Vysoké tempo na začátku střetnutí hrálo v prospěch Děčanů. Po úvodním koši Venty vedli brzo 5:2, po trojce Bažanta 12:3, tři minuty před koncem první čtvrtiny 20:10, když dával trojku Kaša. Ovšem v dalším průběhu této pasáže hry dokázali hosté i pomocí dvou trojek skóre srovnat na 28:28. Druhou čtvrtinu odstartovala trojka Soukupa, po Striově koši vedli Válečníci 33:28. Těsně před poločasem zlikvidovali hosté již sedmibodový náskok Děčanů a závěr poločasu přinesl stav 50:49. Začátek druhého poločasu přinesl opět vyrovnanou hru, hosté se dostali do vedení až v 25. minutě a svůj náskok udrželi i na konci třetí čtvrtiny, kdy dvěma trojkami šli do vedení 67:71. Posledních deset minut patřilo zkraje soupeři, který získal již osmibodový náskok 67:75. Děčínský tým však neskládal zbraně a snížil rozdíl na pouhé dva body – 73:75. Ovšem hosté znovu měli přesnější mušku a získali nejprve šestibodový náskok – 73:79. Později alespoň čtyřbodový 77:81. V posledních třech minutách to bylo hlavně o úspěšnosti střelby trestných hodů. Domácí jich v průběhu předchozích minut dali plný počet, ovšem v závěru dali z osmi pokusů jenom čtyři. To vlastně rozhodlo o konečném výsledku, který je 83:86.

Domácímu týmu se nedá vytknout bojovnost, ovšem bylo tu několik chyb, které se podílely na zvratu skóre v první čtvrtině. Pardubický tým lépe ovládal čtení hry a v jeho týmu hrál hlavní roli bývalý děčínský hráč – Sanders. Děčínskému mužstvu chyběl bezpochyby pivotman Houška, kterého sice nahradil Soukup, jehož herní hodnota dosáhla nejvyššího počtu – 28. I tým přehrál v hodnocení hry Pardubické o sedm bodů. Bohužel na vítězství to nestačilo. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Sanders, velmi dobře zahráli na pardubické straně Peterka, dále Čarnecký a Nelson. V týmu Děčína to byli kromě již zmíněného Soukupa Venta, Vyoral a Stria.

Střelci Pardubic: Sanders 24 (4×3), Peterka 17, Nelson 12, Pospíšil 11, Kotas 8, Čarnecký 7, Příhonský 3, Pulpán 2, Bohačík 2.

Střelci Děčína: Soukup 23 (1×3), Venta 13 (2×3), Vyoral 10 (1×3), Stria 9 (1×3), Jiříček 8, Landa 7 (1×3), Kaša 5 (1×3), Bosák 5, Bažant 3 (1×3).

Trojky 8:10, TH 13/17:12/18, doskoky 38:27, asistence 21:24, ztráty 17:15, zisky 12:12, bloky 2:1, fauly 22:19.

Čtvrtiny: 28:28, 22:21, 17:22, 16:15

Před skvělými 1120 diváky řídili Vondráček, Hošek a Heinrich.

Autor: Stibium