Trojkobijec Geiger přišel, viděl a zvítězil…

basket kolinBrňané se museli v utkání s naším celkem obejít bez dlouhodobě zraněného rozehrávače Václava Honomichla, pivota Michala Norwy a křídelníka Filipa Šmída; navíc již nenastoupil také power forward Nikola Cvetinovič, jenž v týdnu odešel do španělské nejvyšší soutěže. Na děčínské straně ze stejného důvodu jako srbský pivot scházel reprezentant Luboš Bartoň, jenž odešel do Valencie; na lavičce a v dresu převlečení již byli Honza Jiříček a Jakub Kaša, ani jeden z nich však do utkání ještě nezasáhl.

Válečníci nezačali utkání pod Špilberkem vůbec špatně a v polovině 4. minuty jsme byli po jedné úspěšné šestce Lukáše Bažanta vpředu o čtyři body – 7:11. Poprvé do vedení se Jihomoravané dostali v polovině 6. minuty, kdy se trefil rozjíždějící se kolos jménem Deremy Geiger a otočil na 14:13. Závěr úvodního kvartálu byl vyrovnaný a skore se přelévalo ze strany na stranu. Tečku za první desetiminutovkou nakonec udělala Geigerova trojka, díky čemuž byli Brňané po této části hry ve vedení 30:27.

Ve druhé čtvrtině se začalo ještě výrazněji ukazovat, že domácí po devíti porážkách v řadě opravdu prahnou po vítězství! Jejich tlak výustil až v zisk dvouciferného vedení, které na třináct bodů navýšil svým košem v polovině minuty 16. Roman Zachrla – 49:36. I když hráči Mmcité dokázali své vedení za okamžik vyšponovat ještě o jeden bod výše, díky produktivnímu triu Luboš Stria – Míra Soukup – Tomáš Vyoral jsme do konce prvního poločasu dokázali své manko stáhnout na jedenáctibodový rozdíl, takže po první půli svítil na tabuli stav 58:47.

Krátce po návratu ze šaten to vypadalo, že by se svěřenci Pavla Budínského mohli nadechnout k náporu a utkání zvrátit. Díky šňůře 8:0 korunované v polovině 23. minuty košem kapitána Jakuba Houšky jsme se přitáhli na dostřel jediné trojky – 58:55. Bohužel, v dalších minutách opět převzali iniciativu Jihomoravané, které o dvě minuty později odpoutal Zachrla trojkou na 66:57. V samém závěru třetí periody se brněnské vedení opět vyšplhalo na dvoumístnou hodnotu, což korunoval závěrečnou trojkou, již svou sedmou v tomto špílu, point guard Geiger, a uzavřel tak skore po třiceti minutách na 80:67.

V poslední čtvrtině řádné hrací doby svěřenci Vladimira Paunoviče vystupňovali svůj tlak a na hřišti jako by v této herní sekvenci byl přítomen pouze jeden celek… Na přelomu 34. a 35. minuty se Brňané čtyřmi body Zachrly a dvěma Geigerovými utrhli na rozdíl více než dvaceti punktů – a za stavu 96:74 tak bylo na konci minuty 35. o vítězi prakticky rozhodnuto. Závěr utkání, který byl jasně v režii brněnského celku, tato slova jen potvrdil… Naši hráči tak museli pod Špilberkem skousnout opravdu hořkou pilulku, když padli vysoko 87:108…

Brno – Geiger, Bašta, Zachrla, Marič, Šiška
Děčín – Venta, Stria, Bažant, Landa, Houška

Body: Geiger 42 (+ 12 získaných faulů; trojky 10/9 (!!!); dvojky 4/4; TH 8/7; užitečnost 61), Marič 18 (dvojky 11/9), Zachrla 13 (+ 6 doskoků a 5 asistencí; dvojky 6/5), Bašta 12 (trojky 9/4), Semerád 10 (6 F+), Šiška 5 (+ 6 asistencí a 7 ztrát), Nehoda 4, Jokl 3, Hrabovský 1 – Stria 22 (+ 6 asistencí i získaných faulů; 5 doskoků; trojky 6/4; validita 31), Vyoral 19 (+ 5 doskoků – 3 útočné a 5 asistencí; TH 8/8), Houška 13 (+ 6 doskoků), Soukup 10, Bažant 9 (+ 4 zisky), Landa 6, Bosák a Venta po 4; střelba 3 b.: 25/15 (!) – 14/6; střelba 2 b.: 33/22 – 53/26; TH: 26/19 – 27/17; doskoky: 25:28 (útočné 2:13!); chyby: 26:26; ztráty: 16:17; týmová validita: 123:85.