Na výhru z Ostravy jsme v Pardubicích navázat nedokázali a odjíždíme s prázdnou…

pardubiceBK JIP Pardubice vs BK Děčín – 98:77 (25:17, 51:33, 70:53)
Pardubický kormidelník Dušan Bohunický měl pro utkání s naším celkem k dispozici deset hráčů, když postrádal trojici mladíků Viktor Půlpán – Tomáš Šoukal – Jiří Šoula, ze které by dva mohl v sestavě využít. Válečníci přijeli na východ Čech v plné zbroji a odhodlaní navázat na víkendové vítězství v Ostravě.

Skore utkání otevřel úspěšnou střelou Luboš Bartoň, což bylo naše první, ale bohužel zároveň také poslední vedení v tomto zápase. Pardubičtí brzy vzali otěže zápasu pevně do svých rukou a dostali se zároveň také do slušného vedení, když v polovině 6. minuty platil po Muirheadově koši stav 9:4. Následně jsme se sice dokázali přitáhnout až na rozdíl dvou punktů, ale zkraje minuty 9. po dvou šestkách aktivně hrajícího Muirheada, jenž se vrátil do sestavy po nemoci, nám Beksa opět utekla na 19:11. Východočeši sice dokázali získat i dvouciferný náskok, ale o ten je připravila závěrečná trojka úvodního kvartálu z rukou Mateje Venty, po které svítil na tabuli stav 25:17.

Matejova trojka jako by nám vlila novou krev do žil a zkraje druhé periody jsme opět dokázali manko snížit, tentokráte na čtyři body, když na začátku 13. minuty prohnal síťkou trojku Luboš Bartoň – 28:24. Beksa však v tomto zápase měla jasného lídra v reprezentačním point guardovi Čarneckém, jenž svůj celek záhy dvěma trojkami dostal do dvouciferného vedení – 34:24, načež náskok pardubické ekipy narostl až na šestnáct pointů na přelomu 15. a 16. minuty po dvou šestkách Bohačíka – 42:26 (od stavu 28:24 nás tak domácí v této sekvenci přehráli jasně 14:2…). Tečku za úvodní půlí nakonec udělal jednou úspěšnou šestkou kapitán JIPu Zbyněk Pospíšil, takže do kabin odcházeli domácí s vedením 51:33 v zádech.

Do druhého poločasu vletěli Válečníci s vervou a snažili se s nepříznivým výsledkem něco udělat. Skore druhé dvacetiminutovky otevřel pěti body Matej Venta, čímž snížil na 51:38; zkraje minuty 25. navíc po úspěšné exekuci obou šestek z produkce Roberta Landy jsme se dokázali přiblížit na osmibodový rozdíl – 55:47. Bohužel, víc nám už soupeř nedovolil, naopak patnácti body oproti šesti našim nám Pardubičtí do konce třetího kvartálu utekli až na sedmnáctibodový rozdíl – 70:53.

Vedení, které Muirhead a spol. získali v závěru třetí čtvrtiny, se ukázalo nakonec jako klíčové pro celý zbytek utkání. V závěru 33. minuty upravil košem Levell Sanders na 78:60, zhruba o tři minuty později pak po dvou bodech Faifra platil stav 86:71. Třináct sekund před závěrečnou sirénou se dvakrát prosadil z čáry trestného hodu Petr Bohačík, po jehož bodovém příspěvku chyběl domácím už jen jediný koš k dosažení magické stovky. K další střele se však již pardubická družina nedostala, takže utkání skončilo výsledkem 98:77.

Pardubice – Sanders, Příhonský, Muirhead, Bohačík, Nelson
Děčín – Venta, Stria, Bartoň, Landa, Houška

Body: Čarnecký 20 (trojky 5/4), Muirhead 16 (+ 4 získané fauly), Bohačík 15 (+ 5 doskoků), Sanders 13 (+ 7 asistencí, 5 doskoků a 4 F+; užitečnost 22), Peterka 11, Nelson 8 (+ 5 doskoků), Pospíšil 7, Faifr a Kotas po 4 – Bosák 14 (+ 5 získaných faulů), Venta 12 (+ 5 asistencí; trojky 3/2), Houška 11 (+ 5 doskoků – 3 útočné), Landa 11 (+ 7 doskoků – 4 útočné; 4 F+), Bartoň 9 (4 F+), Stria 9, Jiříček 5, Soukup a Vyoral po 2, Bažant a Kaša po 1; střelba 3 b.: 13/6 – 18/5; střelba 2 b.: 48/28 – 42/17; TH: 30/24 – 37/28; doskoky: 29:29 (útočné 8:11); chyby: 28:21; ztráty: 13:14; týmová validita: 105:75; počet diváků: 620; nejlepší hráč utkání: Michal Čarnecký (Pardubice).