Válečníci po třech letech dobyli kolínskou tvrz!

17-10-2012-bc-kolinKolínský kormidelník Predrag Benáček měl pro utkání s naším celkem k dispozici všechny opory svého celku, počítat nemohl pouze s mladým rozehrávačem Pavlem Jiránkem. Děčínský kouč stejně jako proti Pardubicím nemohl využít služeb kapitána Jakuba Houšky.

Začátky zápasů, to je v letošní sezoně zatím jedna z hlavních ozdob děčínské ekipy. Stejně jako v domácím utkání s Beksou vletěli Venta a spol. s velkou vervou i na kolínské Medvědy… Jaký dopad měla naše jednoznačná úvodní převaha na skóre? V polovině 5. minuty jsme po trojce Luboše Strii vedli 20:5 a kolínský trenér si již v takto brzké době vybral svůj druhý oddechový čas v zápase! Ve zbytku úvodního kvartálu domácí hráči tlak našeho celku mírně otupili, když střelecky je táhl především David Machač – i přesto jsme však po úvodní čtvrtce byli ve dvouciferném vedení za stavu 19:29.

Na skvělý začátek zápasu jako by Děčínští chtěli navázat i v úvodu druhého kvartálu, kdy jsme zásluhou trojky z rukou Honzy Jiříčka utekli v závěru 12. minuty na sedmáct punktů – 19:36. Vedení pod hranicí dvaceti bodů jsme si udržovali v celém průběhu druhé desetiminutovky, když například v polovině minuty 17. po úspěšné střele Pavla Bosák svítil na tabuli stav 27:43. Vydařený první poločas z naší strany korunoval devět sekund před závěrečnou sirénou svou úspěšnou dvoubodovou střelou Matej Venta – a do kabin se tak odcházelo za stavu 31:50 z kolínského pohledu.

Do druhého poločasu vstoupili naši hráči koncentrovaně a udržovali si stále slušný odstup. Medvědi se sice výrazněji zlepšili ve hře na obou stranách kurtu, ale blíž než na rozdíl třinácti bodů – v polovině 28. minuty po jedné šestce Fielda na 48:61 – se dostat nedokázali. Třetí čtvrtku sice uzavřel svým košem opět top skórer domácího týmu v tomto zápase, ale stav 52:67 dával naší družině před závěrečnou čtvtkou řádné hrací doby velkou naději na prolomení kolínského „prokletí“.

V závěrečné periodě začali Kolínští snižovat své manko bod po bodíku – a když se zkraje 36. minuty po koši Barnese přiblížili na rozdíl pouhých pěti pointů – 64:69, donutili Pavla Budínského k vybrání oddechového času. Po něm jsme již naštěstí svému sokovi nedovolili další zdramatizování zápasu a vítězství si v pohodě pohlídali… A když na začátku 39. minuty prohnal síťkou obě šestky Míra Soukup, bylo za stavu 67:80 o vítězi téměř rozhodnuto. O dvouciferné vítězství nás sice připravil posledním bodovým příspěvkem v zápase kolínský kapitán David Machač, ale i přesto jsme si po výsledku 82:73 připsali druhé vítězství v letošní sezoně!

Body: Field 24 (+ 11 doskoků -> double-double; 6 získaných faulů; validita 33), Barnes 13 (+ 7 doskoků), Horák 11 (+ 5 získaných faulů), Machač 10 (+ 7 doskoků – z toho 4 útočné a 5 F+), Kamarunas 5, Ličartovský a Sýkora po 4, Zuzák 2 – Bartoň 17 (+ 6 doskoků), Venta 13 (+ 7 asistencí a 5 F+), Jiříček 12, Soukup 11 (+ 5 doskoků i získaných faulů), Stria 11, Landa 6, Bažant a Bosák po 4, Vyoral 2 (+ 6 asistencí a 5 získaných faulů), Kaša 2; střelba 3 b.: 15/4 – 24/5; střelba 2 b.:46/21 – 43/27; TH: 22/19 – 19/13; doskoky: 38:32 (útočné 13:11); chyby: 24:25; ztráty: 16:13; týmová užitečnost: 73:91.