Naše ofenziva byla v úvodních dvou zápasech série jako den a noc…

pardubicePardubický kormidelník Dušan Bohunický mohl po dlouhé době využít služeb všech hráčů svého celku včetně uzdraveného křídelníka Coreyho Muirheada, který v Zápase 1 ještě do hry nenaskočil. Kouč Děčína Pavel Budínský se musel obejít bez power forwarda Roberta Landy, který je po operaci levé ruky po zlomenině.

Úvod druhého utkání této čtvrtfinálové série byl vyrovnaný, když po koši našeho kapitána Jakuba Houšky svítil na tabuli zkraje 3. minuty stav 4:4… do konce 5. minuty se ovšem Beksa díky šesti bodům v řadě utrhla na rozdíl šesti bodů – 10:4. Děčínský celek sice v polovině 8. minuty přitáhl košem na rozdíl jediného punktu Míra Soukup – 13:12, ale domácí jako by následně opět přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a dostali se do devítibodového vedení, které závěrečnou trojkou mírnil opět agilní Soky – a tak po úvodním kvartálu platil stav 21:15.

Druhá perioda byla z děčínského pohledu mnohem vydařenější než úvodní dějství. V polovině 13. minuty nejprve srovnával trojkou Luboš Stria – 23:23, aby o necelou minutu později Lukáš Bažant svým košem otočil skore v náš prospěch – 24:25. Na konci minuty 15. přihrál Ell Sanders Patricku Popeovi, jenž prohnal síťkou trojku a odpoutal nás na rozdíl čtyř bodů – 26:30. V závěru úvodní dvacetiminutovky však za delší konec provazu tahali opět hráči JIPu, kteří navíc díky dvěma závěrečným šestkám z rukou Ondřeje Peterky šli do kabin s, byť nejtěsnějším, náskokem – 35:34.

Třetí čtvrtina, respektive celý druhý poločas byl z obou stran (bohužel z naší ještě znatelněji) bodově velmi dietní, když ve třetím kvartálu padlo 23 pointů – a ve čtvrtém ještě o jeden méně. Ve třetí desetiminutovce se oba sokové přetahovali ve vedení a ani jednomu z nich se nepodařilo odpoutat na větší bodový rozdíl – v polovině 24. minuty jsme se díky trojce Admira Aliče dostali do dvoubodového vedení – 37:39, ale vyrovnanost této sekvence hry jen potvrdil stav 46:46 před závěrečnou čtvrtkou řádné hrací doby, který šest sekund před sirénou určil svým košem uzdravený Corey Muirhead.

Úvodní koš čtvrté čtvrtiny z rukou Ella Sanderse na 46:48 nás sice dostal do vedení, ale byl také bohužel na více než osm minut jediným děčínským bodovým zápisem této čtvrtiny… Během našeho ofenzivního výpadku si Beksa díky šňůře 13:0 korunované dvěma úspěšnými šestkami Travise Nelsona vytvořila do poloviny 38. minuty dvouciferný náskok – 59:48, který se nám již nepodařilo smazat. Pardubice tak díky vítězství 62:52 srovnaly stav série na 1:1.

Pardubice – Žabas, Kotas, O. Peterka, Bohačík, Pospíšil
Děčín – Sanders, Stria, Alič, Soukup, Houška

Body:
Bohačík 15 (+ 11 doskoků -> double-double), Nelson 14 (5 F; TH 6/6), Žabas 11 (+ 7 doskoků – 5 útočných; 4 získané fauly), Muirhead 10 (+ 7 doskoků a 5 získaných faulů), Čarnecký 4, Pospíšil 3 (+ 10 doskoků – 6 útočných; 4 asistence), Kotas 2 (+ 7 doskoků), O. Peterka 2, Faifr 1 – Houška 9 (+ 7 doskoků), Alič 7 (4 F+), Soukup 7, Stria 6 (+ 8 doskoků a 4 získané fauly), Sanders 6 (+ 4 asistence), Bažant, Kaša a Pope po 5, Kinter 2; střelba 3 b.: 21/2 – 19/5; střelba 2 b.: 42/15 – 45/15; TH: 35/26 – 14/7; doskoky: 53:40 (útočné 17:10); fauly: 20:26; ztráty: 9:14; týmová efektivita: 78:39; počet diváků:710; nejlepší hráč utkání: Zbyněk Pospíšil (Pardubice).