Kolínskou tvrz jsme bohužel ani tentokrát nedobyli…

17-10-2012-bc-kolinBC UNIKOL Kolín vs BK Děčín – 86:79 (21:13, 36:39, 60:55)
Oba týmy nastupovaly do utkání s kompletní dvanáctkou hráčů – na děčínské straně se tentokráte nevešli na soupisku mladíci Honza Bejček a Vojta Čonka.

Začátek zápasu v Kolíně byl z naší strany velmi špatný (až hororový) a pokud bychom takto pokračovali, hrozil by nám nepříjemný debakl. Na začátku 6. minuty po koši Ubilly to bylo 15:4 – a postupně se svěřenci kouče Benáčka dostali až do patnáctibodového trháku! – konkrétní stav byl 21:6… Od tohoto stavu již naštěstí domácím zvlhnul střelecký prach a díky šňůře 7:0 jsme do konce úvodní periody stáhli manko na příznivějších osm bodů – 21:13.

Jak skvěle jsme první čtvrtinu zakončili, tak jsme i tu druhou odstartovali… Nejprve jsme průběžné skóre srovnali na 26:26 a o chvíli později po dvou úspěšných šestkách Petera Sedmáka jsme se dokonce dostali do plusu čtyř bodů – 26:30. Unikolu se sice podařilo na konci 18. minuty srovnat na 32:32, ale i zásluhou posledního koše úvodní půle z rukou agilního slovenského snajpra Petera se do kabin odcházelo za stavu 36:39 z pohledu domácích.

Po změně stran se postupně začal měnit obraz hry a za delší konec provazu tahali ve třetím kvartálu Kolínští. Ve 23. minutě vedli 45:43 a o čtyři minuty později po úspěšné střele Boldse již o sedm punktů – 55:48. Lepší vyhlídky do poslední čtvrtky řádné hrací doby nám nakonec zajistila trefa zpoza perimetru z rukou Luboše Strii, která uzavírala účet po třiceti minutách na 60:55…

… a krátce po startu čtvrté periody jsme dokonce stáhli náskok domácích na jediný bodík. V dalších minutách ovšem Machač a spol. ještě drama nepřipustili a udržovali si poklidné vedení – ve 33. minutě to bylo 65:59 a o dvě minuty později po dvou trestných hodech Fielda 74:67. Následující sekvence hry však byla z naší strany (herně i střelecky) jako z partesu, díky čemuž minutu a šestadvacet sekund před závěrečnou sirénou otáčel Patrick Pope trojkou na 78:79! Bohužel tento úspěšný střelecký pokus byl naším posledním v celém špílu – úplný závěr tak Kolín zvládl díky šestibodovému příspěvku Fielda; dva pointy přihodil ještě Radulović. Konečné resumé tak bohužel vyplývá v náš neprospěch – z Kolína odjíždíme s porážkou 79:86.

Kolín – Ubilla, Bolds, Field, Zuzák, Machač
Děčín – Sanders, Stria, Alič, Landa, Houška

Body: Radulović 28 (+ 10 získaných faulů; trojky 6/5), Bolds 17 (+ 8 doskoků a 4 asistence), Field 16 (+ 10 doskoků -> double-double a a 9 F+; užitečnost 27), Machač 7 (+ 5 doskoků), Zuzák 6 (+ 6 doskoků), Ubilla 5, Hubálek 3, Kříž a Vyoral po 2 – Sanders 22 (+ 5 získaných faulů; TH 6/6), Sedmák 18 (+ 5 doskoků), Pope 14 (+ 4 asistence), Stria 8, Jiříček 6 (+ 5 doskoků), Landa 5 (+ 5 doskoků), Houška 4, Soukup 2; střelba 3 b.: 18/10 – 21/7; střelba 2 b.: 39/16 – 45/24; TH: 31/24 – 12/10; doskoky: 35:31 (útočné 8:9); fauly: 14:26; ztráty: 8:12; týmová validita: 111:69.