BK Prostějov vs BK Děčín – 68:60 (18:19, 31:31, 52:43)

bk-decin-bk-prostejovKouč Orlů Zbyněk Choleva nemohl v utkání počítat kvůli zranění se dvěma borci – rozehrávačem Matejem Ventou a křídelníkem Jaromírem Bohačíkem. Děčínský celek přijel na Hanou kompletní (mimo sestavu tak stejně jako proti Pardubicím zůstali mladíci Vojtěch Čonka a Jakub Kaša).

Úvod zápasu se nesl ve velmi vyrovnaném duchu a oba týmy se střídaly v těsném vedení téměř se železnou pravidelností. Ve 3. minutě vedli Orli po koši Dufaulta – 5:4, ale v polovině minuty 6. po koši Ella Sanderse jsme byli o tři body vpřed my – 7:10. Po vyrovnaném začátku jsme od tohoto stavu tahali za delší konec provazu a během dvou minut odskočili na šestibodový rozdíl – 11:17. Úplný závěr prvního kvartálu však přeci jen opanovali Orli, kteří zásluhou bodových příspěvků trojice Bratčenkov, Kohout a Prášil oproti jedinému děčínskému z rukou Lukáše Bažanta snížili své manko na jediný bod – 18:19.

Druhá čtvrtina se svou vyrovnaností téměř jako přes kopírák rovnala té úvodní, ale skóre se posouvalo na obou stranách ještě pomalejším tempem – dokresluje to i průběžný stav z konce 15. minuty, kdy jsme po trefě kapitána Jakuba Houšky vedli o tři body – 20:23. Zkraje 18. minuty sice strhnul vedení na stranu Hanáků Pandula – 27:25, ale po první dvacetiminutovce nakonec přeci jen svítilo na tabuli vyrovnané skóre – 31:31.

Po návratu ze šaten se nám bohužel přestalo dařit na obou polovinách hřiště stejně jako v sobotním domácím klání s Pardubicemi. Prostějov se nejprve dostal do vedení 35:31, které postupně navyšoval a v polovině 26. minuty po trojce Marka to bylo 42:34. V poslední minutě se dokonce vedení domácích přehouplo přes dvoucifernou hranici, ale závěrečná trojka Míry Soukupa nám přeci jen dala více nadějí na zvrat – po třiceti minutách ale přesto vedli Dufault a spol. devítibodovým rozdílem – 52:43.

Vedení okolo desetibodové hranice si domácí drželi ještě na přelomu 33. a 34. minuty, kdy dvě trojky v řadě prohnal síťkou Pandula – 60:49. Následné tři minuty však jednoznačně opanovali Válečníci, kteří se rázem dostali díky šňůře 8:0! korunované dvojkou Patricka Popea zpátky do hry – v polovině 37. minuty tak platil stav 60:57 pro Prostějov… Nápor našeho celku však utlumili Pandula s Dufaultem, kteří čtyřmi body dostali svůj tým do sedmibodového plusu – 64:57. Do závěrečné sirény sice za tohoto stavu stále zbývaly ještě dvě minuty a devatenáct vteřin, ale bohužel nám v závěru úplně vyschnul střelecký prach a neproměnili jsme celou řadu pokusů z kratší i delší vzdálenosti. I když jsme nakonec od ofenzivně laděného Prostějova inkasovali na jeho hřišti „jen“ 68 bodů, tak po porážce 60:68 bohužel odjíždíme s prázdnou…

Prostějov – Marko, Slezák, Pandula, Kohout, Dufault
Děčín – Sanders, Stria, Alič, Landa, Houška

Body: Dufault 18 (+ 6 doskoků), Marko 12, Pandula 10 (+ 6 doskoků i asistencí), Kohout 8 (+ 10 doskoků – z toho 4 útočné), Švrdlík 8, Slezák 7, Bratčenkov 3, Prášil 2 – Sedmák 18 (střelba 2 b. 10/7), Houška 11, Sanders 10, Stria 5 (+ 8 doskoků), Soukup 5, Pope 4 (+ 4 zisky), Alič 3, Bažant a Landa po 2; střelba 3 b.: 28/8 – 18/3; střelba 2 b.: 30/19 – 43/20; TH: 8/6 – 14/11; doskoky: 37:27 (útočné 8:5);fauly: 15:18; ztráty: 21:14; týmová validita: 78:48.