Judistické naděje pod vedením Jaroslavy Černé uspěly na Velkých cenách Loun a Mostu

Uplynulé dvě soboty řádně prověřily malé bojovníky z SK Judo Děčín. Pod vedením trenérky Jarky Černé se naděje děčínského juda vydaly poměřit své síly se svými konkurenty z ostatních severočeských oddílů.

6.října se konala Velká cena Loun. Na tatami soutěžilo o medaile celkem 190 malých judistů a pětice zástupců děčínského juda přivezla domů pět cenných kovů. Jakub Kříček zvítězil ve váze do 27 kg, zatímco stříbro si v té samé kategorii vybojoval jeho oddílový kolega Adam Střelka. Stříbrnou medaili do Děčína přivezl ve váze i Lukáš Vašíček. Z bronzových medailí se radovali Filip Labuta (váha do 33 kg) a Daniel Senčišin ( váha do 25 kg). Jejich trenérka J. Černá okomentovala jejich výkony takto: „Kluci mi udělali radost. Prali se jako o život, ale nebyli zbrklí. Dařilo se jim dodržet taktické pokyny na kterých jsme domluvili a dotáhli to až k medailím, což je při té veliké konkurenci, která v Lounech byla, velký úspěch.“

V sobotu 13.10. přivítal malé judisty Chomutov. Tradiční chomutovská Velká cena byla velmi silně obsazena a svěřenci trenérky Černé o sobě dali opět pořádně vědět. Zlatou medaili přivezl Adam Střelka, stříbro ve své kategorii získal Daniel Senčišin a z bronzu z Velké ceny Chomutova se mohou těšit Jakub Kříček a Filip Labuta. Těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrtém místě, skončila talentovaná Viktorie Mileretová. Trenérka Černá viděla snažení svých svěřenců takhle: „Opět se ukázalo, že tréninková píle, taktická připravenost a odhodlání nechat na žíněnce duši nese ovoce. Judo má v Děčíně padesátiletou tradici a když se tak dívám na výkony našich nadějí, nemám o jeho budoucnost strach.“