Děčín bojuje s nelegálními plakáty, městu vadí „vymahačské“ reklamy

Město Děčín vyhlásilo boj proti načerno vylepovaným plakátů, které se poslední dobou po městě šíří. Viníka se najít nedaří, firmy tvrdí, že s tím nemají nic společného. Vedení města vadí zejména velké žluté cedule s černým číslem mobilního telefonu, které lidem nabízí vymáhání dluhů.

„Jen za minulý měsíc jsme jich odstranili spoustu. A nejde jen o tyhle velké cedule, občas jsou to i obrovské plachty. Jejich výroba musela přitom stát spoustu peněz,“ přibližuje šéf děčínských městských strážníků Marcel Horák.

Na druhé straně „inzerenti“, než dojde k odstranění reklam, právě nelegálním výlepem ušetří. V Děčíně je 52 plakátovacích ploch a všechny radnice pronajímá firmě Rengl. Za jednu reklamu formátu A1 se za den platí téměř 9 korun.

Ty inzerující firma ušetří, když se nikoho na nic se neptá. Plakátovači prostě přijedou a drátem cedule přidělají, hlavně na zábradlí u hlavních tepen ve městě. Jen za poslední půlrok strážníci sundali 30 takovýchto cedulí, nové se ale objevují stále znovu. Naposledy je sundavali z nového mostu, jedné čerpací stanice nebo muzea.

Speciálně firma, která stojí za „vymahačskými“ cedulemi, má ale ještě jiný důvod, proč se ke svému počínání uchyluje. Město by totiž její reklamu na svém území nepovolilo.

Vymahačské reklamy jsou amorální, tvrdí město
„Nechceme, aby si lidé reklamy na vymáhání spojovali s magistrátem. Je to neuvěřitelná neomalenost,“ láteří primátor František Pelant.

„V republice je milion předlužených lidí a tyto firmy jim nabízejí něco, co si málokdo z nich dokáže spočítat. Je to amorální,“ míní také radní Vlastimil Pažourek s tím, že cedule inzerující vymáhání dluhů se rozšiřují po celém kraji. „A jestli jinde jim to je jedno, nám tento byznys prostě vadí,“ dodal.

Jakmile tak strážníci někde na takový plakát narazí, hned ho sundají. Došlápnout si na firmu je však nemožné. Když na uvedené číslo strážníci zavolají, firma tvrdí, že s plakáty nemá nic společného, že je třeba v rámci konkurenčního boje připevnil někdo jiný, kdo ji chce poškodit.

„Proto je důležité chytit přímo při činu pachatele, kteří cedule vyvěšují. Pokud je lidé spatří, měli by nás hned kontaktovat, během chvilky budeme na místě,“ žádá Horák.

Autor: Andrea Angermannová
Zdroj: http://usti.idnes.cz/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)