BK Děčín vs USK Praha

Vrchol sezony je tady! Základní i nadstavbové části již daly týmy z nejvyšší soutěže sbohem a nyní je před osmi nejlepšími výzva sesadit z trůnu Nymburk. Loňské čtvrtfinále jsme sehráli proti ostravské Nové huti a po výsledku 3:1 na zápasy jsme v semifinále vyzvali právě následného mistra – s Bendou a spol. jsme odehráli tři slušné partie, ale do kolonky výher si nepřipsali ani jeden punkt a se sezonou se tak loučili ziskem bronzových medailí – což byl pro náš klub velký sukces!

Letos nebudou muset svěřenci Pavla Budínského jezdit za svým sokem napříč téměř celou republikou, ale „jen“ do metropole, kde vyzvou pražský USK – všichni však dobře vědí, že družina Kena Scalabroniho bude kousat podobně jako loni Ostrava a nelze ji rozhodně podcenit… Vítěz tohoto čtvrtfinále se dokonce v semifinále vyhne „nymburské hrozbě“ a narazí na vítěze moravské války z duelu Prostějov – Ostrava.

Dosavadní průběh sezony přinesl zatím čtyři vzájemné špíly. První tři byly podrobněji popsány v minulých preview; předpremiéru play-off si oba celky vyzkoušely minulý víkend na Folimance v závěrečném kole nadstavby, když už vlastně o nic nešlo a bylo předem jasné, že jde jen o čtvrtfinálovou předehru. Oba trenéři z různých důvodů šetřili své opory – za Pražany nenastoupil křídelník s repre formou Vojtěch Hruban a na děčínské straně zkušený Ell Sanders a duo Houšků. I v okleštěné sestavě jsme po poločase svému soupeři utekli a nakonec utkání dovedli do vítězného konce, což udělalo velkou radost i početné ekipě fans Válečníků přímo v hale.

Letošní vzájemné zápasy v kostce:
Základní část:
Děčín – USK 69:60 (Sanders 22, P. Houška 17 – Sedmák 24, Hruban 10)
USK – Děčín 69:64 (Sedmák 23, Votroubek 14 – Alič 17, Pomikálek 11)

Nadstavbová část:
Děčín – USK 100:59 (P. Houška a Stria po 18 – Sedmák 19, Hruban 18)
USK – Děčín 62:67 (Sedmák 13, Cvek 12 – Burke 12, Soukup a Boyer po 8)

Přes již několikrát zmiňované podceňování mnoha expertů před sezonou se vysokoškoláci již zkraje soutěže ukazovali ve velmi dobrém světle – důležité pro výsledky týmu bylo porážet celky ze spodku tabulky, ke kterým navíc přidávali i skalpy silnějších mančaftů. Za nejcennější „úlovky“ lze považovat ligové výhry s Děčínem, Kolínem či Prostějovem (Orly společně s Pardubicemi dokázali Pražané porazit i v ČP, kde nakonec brali bronz!).

Po základní části měl USK bilanci vítězství a porážek 15:11; po jediném vítězství nad Orly v A1 po nadstavbě nakonec 16:20. Pokles formy postihl partu kolem kapitána Michala Vocetky na konci ZČ, kdy nepříjemná šnůra tří porážek v řadě znamenala herní i výsledkový útlum, který se odrazil i na výsledcích v následné nadstavbě – jeden z největších kolapsů postihl USK právě v Děčíně při čtyřicetibodovém debaklu… Ale pozor – minulý víkend jasně deklaroval, že krize USK je zažehnána; proto pojďme naše kluky společně dohnat k povedenému startu do série, který je nesmírně důležitý – WIN TOGETHER!

Nejlepší střelci USK po základní + nadstavbové části MNBL:
Peter Sedmák – 19,7 bodu (1. v celé lize!), 5 doskoků i získaných faulů na utkání
Vojtěch Hruban – 17,6 bodu, 4 doskoky a 5 získaných faulů na zápas
Stanislav Votroubek – 11,5 bodu a 9 doskoků (1. v lize) na utkání; úspěšnost trojek 48,1% (3. v NBL)

Ladislav Faltin
Zdroj: www.bkdecin.cz
Foto: Roman Valenta

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)