V hyperdůležitém špílu jsme skolili Pardubice a míříme za 3. místem!

BK Děčín vs BK JIP Pardubice – 73:65 (19:19 40:38 49:46)
Děčínský celek nastupoval do utkání v kompletním složení, zato hostující kouč Jan Slowiak měl k dispozici „jen“ deset borců – ze základní osy mu scházel reprezentant Lukáš Kotas a k tomu ještě dvojice teenagerů Martin Peterka s Jiřím Šoulou. Jako první se v zápase radovali Děčané po Soukupově koši z otočky, ale trojky Pospíšila a Čarneckého otáčely na přelomu 2. a 3. minuty průběžný stav na stranu JIPu. Následné až čtyřbodové vedení soupeře jsme však rychle smazali a na konci 4. minuty srovnával těžkou střelou přes hlavu kapitán Jakub Houška na 8:8. Děčané byli rázem na koni a v polovině 8. minuty po trojce Pomikálka jsme vedli 15:10. Závěr prvního kvartálu si však pod svá křídla vzal primárně exliberecký Kondor Maurice Hampton, jehož sedm bodů mělo za následek dokonce zvrat ve skóre; úplně poslední slovo měl nakonec Pomi, jehož dvě šestky srovnaly po deseti minutách na 19:19. Zkraje druhé čtvrtiny se Děčané opět dostali do tříbodového vedení, jenže hosté udeřili tradičně trojkami – tou první srovnával talentovaný Ondřej Peterka a jeho mnohem zkušenější podkošový kolega Zbyněk Pospíšil třemi pointy v polovině 13. minuty otáčel na 23:26, což nenechalo chladným děčínského kormidelník a ten si okamžitě vyžádal oddechový čas. Po jeho skončení jsme Východočechy nepustili do žádného většího trháku a naopak se svého soupeře drželi jako „klíšťata“. Trpělivost nám nakonec přinesla ovoce, jelikož v 17. minutě skóroval po Burkeově příhře Kouba; Dwight byl navíc v souboji v „bedně“ faulován, takže jeho dvě úspěšné šestky společně s Koubovým košem otáčely skóre v náš prospěch – 33:30. Bojovně naladěným hostům se sice podařilo s námi udržet krok, přesto díky vydařenému finiši první půle okořeněnému o trojku uzdraveného Johna Boyera a dva trestné hody Luba Strii jsme do kabin odcházeli s dvoubodovým vedením v kapse – 40:38. V první půli se na děčínské straně nejvíce dařilo dvojici křídelníků Luboši Striovi (8 bodů) s Tomášem Pomikálkem (7) – na straně hostí se naopak nejvíce střelecky vyšvihli podkošoví borci Zbyněk Pospíšil (10 punktů) a Petr Bohačík (8). Během poločasové pauzy jako by oba celky zapomněly munici v kabině a na kurtu se tak ve třetí periodě odehrávala spíše bitva o prolomení střelecké indispozice – konečné skóre této čtvrtiny 9:8 je více než výmluvné… V úvodu to však vypadalo dobře, jelikož příspěvky Luba Strii se Sokym nás dostaly do šestibodového vedení – 44:38. Solidní odstup jsme si udržovali konstantě až do konce 27. minuty, kdy dvakrát z čáry trestného hodu přesně zamířil Pomi – 48:41. Závěrečné dvě minuty však opět patřily „perníkářům“, kteří se i zásluhou závěrečného koše Tomáše Tótha dostali na dostřel tří bodů – 49:46 a tento průběžný stav sliboval ještě velmi zajímavou podívanou! Hned zkraje čtvrté čtvrtiny pálili Válečníci ostrými jako v bitvě u Verdunu – trojka Luba Strii a osm bodů Ella Sanderse včetně dvou těžkých trojek nám doslova přičarovali v polovině 33. minuty dvouciferné vedení! – 58:47. Děčané v laufu hnáni více než tisícovkou diváků však na chvíli polevili v koncentraci a to se jim málem stalo osudným: trojky Čarneckého a Černoška korigovaly stav na 60:53 a po slabších chvilkách v defenzivě následovala v minutě 36. bojová porada. Po něm se v rozmezí necelých 120 vteřin mezi 37. a 38. minutou zápas definitivně zlomil na naši stranu – a opět nám k tomu pomohla dalekonosná palba (mimochodem, v poslední desetiminutovce jsme nasázeli celkově 6 trojek!). Po dvou trojkových zářezech Luba a jednom Aliho jsme 2:27 před závěrečnou sirénou vedli již 71:57 a směle mířili za vytouženým vítězstvím. I přes závěrečné snížení Pardubic jsme si již výhru vzít nenechali a po výsledku 73:65 tak zavládla v ČEZ Sportcentru oprávněně obrovská radost a euforie!!!

Základní sestavy:
Děčín – Sanders, Stria, Alič, Soukup, Jakub Houška
Pardubice – Čarnecký, Ondřej Peterka, Muirhead, Pospíšil, Arnold

Statistické údaje:
Střelci: Stria 21 (+ 8 doskoků, 3 asistence a 5 získaných faulů), Sanders 14 (+ 7 doskoků a 5 získaných faulů), Pomikálek 9 (TH 6/6), P. Houška 6, Soukup 6, Alič 5, Burke 5 (+ 7 doskoků), J. Houška 4 (+ 6 doskoků a 2 bloky), Boyer 3 – Pospíšil 15 (+ 6 doskoků), Muirhead 11 (+ 8 doskoků, 3 asistence a 9 získaných faulů; střelba 2 b. ale 7/0!), Bohačík 10 (+ 6 doskoků, ale i 4 ztráty), Čarnecký 10, Hampton 7, Černošek 3, O. Peterka 3, T. Tóth 3 (+ 4 získané míče), Arnold 2 (užitečnost -7!), Opoku 1; střelba 2 b.: 35/15 – 37/10; střelba 3 b.: 27/8 – 19/8; TH: 24/19 – 28/21; doskoky: 42:30 (útočné 14:7); chyby: 23:24; ztráty: 10:9; validita: 81:60; počet diváků: 1020;
nejlepší hráč utkání: Luboš Stria (Děčín).