Další nízkooktanové utkání jsme bohužel nezvládli…

Prostějovský kormidelník Zbyněk Choleva nasadil do utkání proti našemu celku kompletní sestavu, přesto pouze na lavičce zůstal stejně jako v předchozím zápase proti USK Praha rychlonohý křídelník Jamar Smith. Jeho protějšek Pavel Budínský stále nemohl počítat se službami zraněného Johna Boyera, který si léčí šrámy ze semifinálového pohárového špílu, paradoxně hraného také s prostějovskými Orly.

Úvod utkání se nesl ve velmi vyrovnaném duchu, ale ofenzivy obou soků jako by doslova „stávkovaly“ – budiž jako dokreslení skóre z konce 6. minuty, kdy dvěma šestkami Pandula srovnával na 6:6. Už se zdálo, že z této bodově mdlé čtvrtiny si Děčané odnesou po trojce Pomikálka pětibodové vedení – 6:11, ale čáru přes rozpočet nám udělal opět slovenský reprezentant Pandula, který svou trojkou vteřinu před koncem úvodní čtvrtky snížil na 9:11.

Ofenzivní hody tohoto slovenského legionáře pokračovaly i zkraje druhého kvartálu, když během 12. minuty dokázal čtyřmi body v řadě otočit skóre na 15:13 a donutil tak děčínského lodivoda vzít si oddechový čas. Po jeho skončení sice přišel zpravu tlak Děčína, ale Orlům se postupně podařilo otočit a následně si vybudovat náskok; nejprve se ve 14. minutě prosadil Slezák – 21:16, aby na přelomu 16. a 17. minuty zvyšoval domácí kapitán Prášil trojkou na 26:19. Vydařený závěr první dvacetiminutovky korunoval koš rozehrávače Venty, díky kterému si domácí odnášeli do kabin dvouciferné vedení – 34:24.

Po (zřejmě rušnější) poločasové debatě naskočili Děčané do druhé půle s velkou euforií a dění na kurtu během prvních minut jasně ovládali – tlak se jim podařilo vyjádřit i bodově, když pět punktů Aliče tlumilo náskok Prostějova na 34:29. Další průběh třetí periody se odehrával jako na sinusoidě – posuďte sami: v čase 23:20 se prosadil Nicholson (39:29); na konci 25. minuty se po nymbruském výpadku opět trefilo aktivní hrající bosenské křídlo v děčínském dresu Ali (39:35); poslední minuty třetí čtvrtky však patřily jednoznačně domácím, kteří si i přes závěrečné Burkeovo mírné snížení odnášeli do závěrečných deseti minut stejně vysoký náskok – 48:38.

Ještě ve 33. minutě po koši Slezáka bylo vedení Orlů dvouciferné – 52:42, ale v dalších minutách Válečníci ještě přitvrdili v defenzivě a Cholevova družina se začala strachovat o výsledek. Přelom 36. a 37. minuty měl jasně v režii uzdravený Míra Soukup, který nejprve košem s faulem a následným další dvoubodovým příspěvkem snížil děčínské manko na pouhé čtyři body! – 54:50. Od tohoto momentu se ale začal výrazně prosazovat nejlepší střelec večera, křídelník Pavel Slezák – hlavně díky jeho aktivitě (a to jak ve střelbě a drzých nájezdech do koše, tak i na doskoku) a primárně proměněným oběma trestným hodům minutu a deset vteřin před závěrečnou sirénou vedli Orli opět o sedm bodů – 59:52 a s děčínskými akcemi na vítězství na Hané to vypadalo velmi bledě. Zázrak se již bohužel opravdu nestal a právě reprezentační křídlo 26 vteřin před koncem symbolicky uzavřelo konečný účet zápasu na 61:52…

BK Prostějov vs BK Děčín – 61:52 (9:11, 34:24, 48:38)

Základní sestavy: Prostějov – Venta, Bohačík, Prášil, Peterson, Nicholson
Děčín – Sanders, Stria, Alič, Jakub Houška, Pavel Houška

Statistické údaje:
Střelci: Slezák 15 (+ 6 získaných faulů), Prášil 14 (trojky 6/4), Pandula 11, Gadri-Nicholson 10 (+ 14 doskoků -> double-double; 2 bloky), Peterson 6 (+ 6 doskoků a 3 získané míče), Bohačík 3, Venta 2, Bratčenkov 0 (+ ale i 7 doskoků) – Alič 14, Sanders 8, Soukup 7, Pomikálek 6 (+ 5 doskoků), Stria 6, Burke 5 (+ 5 získaných faulů a 3 míče), P. Houška 4 (+ 7 doskoků), J. Houška 2; střelba 2 b.: 36/16 – 41/16; střelba 3 b.: 19/5 – 18/4; TH: 19/14 – 12/8; doskoky: 36:32 (útočné 9:9); chyby: 18:23; ztráty: 16:17; validita: 67:39.