BK Děčín vs ČEZ Basketball Nymburk – 56:62

Již čtvrtý souboj s českou jedničkou čekal děčínské basketbalisty. Favorit byl zřejmý, navíc potvrdil svojí kvalitu i postupem v Eurocupu. Mohli jsme se tedy těšit na zajímavé utkání.

Zdánlivě dobrý začátek a vedení 3:2 se během jediné minuty změnilo na nepříznivý stav 3:10. Děčínští se dostali pod tlak hbitě hrajícího soupeře, který jej přehrával především dobrou střelbou. Skóre mělo postupně podobu 7:15, 9:18 až 11:25 v samém konci první čtvrtiny. Na začátku té druhé zvedli Nymburští rozdíl ve skóre dokonce na 17 bodů – 11:28. Pak se přece jen začali Děčínští dostávat do hry a udržovali se svým soupeřem vyrovnaný stav, který již nepřevýšil více jak 17 bodů, naposledy v 15. minutě to bylo 17:34. Do koncovky prvního poločasu ubrali Děčínští ze soupeřova náskoku 4 body, neboť to bylo 23:36. Do třetího dějství vstoupil už poněkud jiný děčínský tým. Zmizela z něho jakási ustrašenost a jeho výkon dokonce měl narůstající kvalitu. Po Pomikálkově trojce a koši Landy to bylo již jen o 9 bodů – 36:45, ovšem do konce 3. čtvrtiny i vinou nepřesných střel, zejména trestných hodů, získali hosté opět větší náskok, neboť to bylo 40:53. To, co přišlo v závěrečné desetiminutovce, to se tak hned nevidí. Čtyři děčínské trojky, po jedné obou Houšků, dvě Sandersovy a jeho koš přiblížily děčínský tým ve 34. minuty dokonce takřka k vyrovnání, neboť to bylo 54:55. Ostřílený tým Nymburku však koncovku zvládl lépe, neboť sedmi body proti dvěma bodům Děčína dovedl toto kvalitní utkání ke konečnému výsledku 56:62.

V týmu hostí vynikla zejména čtveřice Wilson, Nečas, Abrams a Benda. Nymburští využili především oné zmíněné nesoustředěnosti a jakési ustrašenosti děčínského týmu v úvodu utkání. V závěru pak, když drama vrcholilo, sázeli na jistotu a tím rozhodli utkání pro sebe. Děčínskému týmu nezahrála základní pětice, větší podíl na poměrně příznivém výsledku měli tentokrát hráči z lavičky. Výborný výkon podal zejména Sanders, jej následovali tentokrát Jakub Houška, Pomikálek a Pavel Houška se Soukupem.

Střelci Nymburka: Nečas 13, Abrams a Wilson po 12, Sokolovský 8, Benda 7, Lawrence a Palyza po 5
Střelci Děčína:
 Sanders 20 (3×3, nejlepší hráč utkání), Pomikálek 10 (1×3), P. Houška 9 (1×3), J. Houška 6 (1×3), Soukup 4, Stria 3 (1×3), Landa a Burke po 2
Čtvrtiny: 11:25, 12:11, 17:17 a 16:9
Před 1120 skvělými diváky řídili Galajda, Hošek a Znamínko.

Ronen Ginzburg:
„Byl to těžký zápas s dobrým soupeřem. I když jsme začátek zápasu kontrolovali, tak je vidět, že proti týmu jako je Děčín nesmíte přestat hrát ani v útoku ani v obraně na žádnou chvíli. Děčín zápas ještě zdramatizoval. My jsme odehráli zápas, za dva dny nás čeká další a pak za čtyři dny taky.“

Pavel Budínský:
„Gratuluji soupeři k vítězství. My jsme do utkání špatně vstoupili. Umožnili jsme Nymburku dostat se na koně. Díky skvělým divákům jsme se ale ještě před poločasem alespoň trochu vrátili do zápasu. Hlavně ve chvílích, kdy tam kus práce odvedl Mirek Soukup, který přinesl velikou aktivitu. Do poločasu jsme šli tedy s třináctibodovým mankem. Ve čtvrté čtvrtině jsme ze zápasu udělali drama, kromě zlepšené hry také díky třem trojkám – dvěma od Ella Sanderse a další od Kuby Houšky. Bohužel někteří naši hráči základní sestavy neměli svůj den, ale o to větší dík patří hráčům z lavičky a především fanouškům. Nymburk dnes zvítězil zaslouženě.“