Evropský bronz pro děčínskou judistku

V termínu od 10. do 12. listopadu si dali v rakouském Leibnitz dostaveníčko nejlepší evropští veteránští judisté, aby na místních čtyřech tatami změřili své síly. U takovéhoto podniku nemohla chybět ani mnohonásobná světová a evropská medailistka Lenka Königová z Děčína, která opět potvrdila svou extratřídu a z Rakouska přivezla bronzovou medaili.

„Závodila jsem v Rakousku během dvou týdnů už podruhé. Před dvěma týdny jsem v Linzi vyhrála mezinárodní mistrovství Rakouska a teď se mi tady V Leibnitz podařilo urvat evropský bronz, takže co se mě týče, řekla bych, že se mi v Rakousku docela líbí,“ okomentovala svůj výkon se smíchem sama medailistka.

Její medaile mohla být i blyštivější, ale okolnosti byly tentokrát proti: „V Rakousku proběhlo v naší věkové kategorii F2 slučování vah a tak jsem najednou nastupovala proti 130 kilogramové Němce, což byl tedy opravdu velký oříšek. Těch padesát kilogramů rozdílu bylo znát a i když jsem jí nedovolila ani jednu útočnou techniku, utkání skončilo na body nerozhodně a německy mluvící rozhodčí nakonec přes hlasité protesty celé haly přiřkli vítězství své krajance“, podotkla Königová.

 

Jan Rokůsek, SK Judo Děčín

Foto – Lenka Königová na stupních vítězů třetí zprava.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Tags: