V listopadu 3x do zoo

Zoo se promění ve strašidelnou

Zoo Děčín bude první listopadovou sobotu 5. 11. patřit strašidlům. Návštěvníky čeká již tradiční akce spojená s dlabáním dýní a strašidelnými soutěžemi. „Letos se máte na co těšit, oproti loňskému roku chystáme v programu pár změn, kromě dlabání dýní a soutěže o nejhezčí dýňové strašidlo vás čeká také Cesta za strašidly za svitu lampionů, na které bude nutné splnit několik strašidelných úkolů a o velkolepý závěr akce se postará ohňová show a lampionový průvod,“ uvedla tisková mluvčí Zoo Děčín Alena Houšková. Letošní ročník Strašidelné zoo podpoří sportovec a skikrosař TOMÁŠ KRAUS! K poslechu zahraje hudební skupina U-Style.

Pokladna zoo bude v tento den otevřena až do 18 hodin a ke koupi zde budou i lampiony. Nenechte si ujít zoo plnou strašidel – hejkalů, bludiček, upírů, hadích žen. Dýní, lampionů, prapodivných zvuků i kouzelného soutěžení. Akce startuje v 16.00 hodin, Cesta ta strašidly bude otevřena od 17.00 hodin, ohňová show pak rozsvítí zoo v 18.30 hodin.

 

Blíží se přednáška o nártouním projektu

Již ve čtvrtek 3. listopadu bude děčínská městská knihovna patřit malým okatým skřítkům z Filipín. Od 17 hodin se zde totiž koná přednáška RNDr. Milady Řehákové, Ph.D., která bude vyprávět o pokračování projekt Tarsius na ochranu nártouna filipínského v jeho přirozeném prostředí. „Na Filipínách jsme s nártouny strávili téměř dva roky. Účastníci přednášky se mohou těšit na povídání o filipínské přírodě, o nártounech, jejich šancích na budoucí přežití, ale také o naší činnosti v terénu v letech 2009-2010 a budoucích plánech. Zároveň si promítneme dokument plný unikátních záběrů nártounů z volné přírody,“ uvedla vedoucí projektu Milada Řeháková. Po skončení promítání bude pokračovat beseda s hlavními aktéry projektu a připraveny budou také nártouní výrobky, jejichž zakoupením budu možné projekt Tarsius podpořit. Přednášku připravila Zoo děčín ve spolupráci s Městskou knihovnou Děčín a vstup na ní je zdarma.

Dny studentů přinesou slevu na výuku v zoo

Na podzimní dny od 14. do 18. listopadu přichystala děčínská zoo speciální slevovou akci pro školní skupiny. Činí tak v rámci státního svátku – 17. listopadu, který je nejen oslavou boje za svobodu a demokracii, ale je známý také jako Den studentů.

Jaký bonus na školáky tedy v zoo čeká? ZooŠkola – středisko environmentální výchovy – přichystala na tyto dny slevu 10% na všechny své výukově-zážitkové programy. „Je jich celkem devatenáct a jsou vhodné pro mateřské, základní i střední školy nebo družiny, zájmové kluby i jiné kolektivy,“ vyjmenovala lektorka ZooŠkoly Alena Šotolová. V případě zájmu stačí kontaktovat lektory na telefonním čísle: 412 531626 nebo na e-mailu zooskola@zoodecin.cz. Úplný přehled programů je ke shlédnutí na www.zoodecin.cz v sekci Programy pro školy – ZooŠkola a objednat se lze i přes webový formulář. „Přijďte si pro zážitek do Zoo Děčín, v ZooŠkole vás čeká zábava i poučení a nevšední zážitek z kontaktu se živými zvířátky,“ dodala lektorka.

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Tags: