Základní sestavy: Děčín – Sanders, Stria, Alič, J. Houška, P. Houška
Ostrava
– Číž, Stehlík, Palyza, Spagrud, Burke

Absence: Děčínský tým se opět musel obejít bez služeb trojice Adam Žampach (rekonvalescence po operaci kotníku), Antonín Pištěcký (je po operaci slepého střeva) a Jan Smeták. Zdeněk Hummel přivezl na sever Čech kompletní sestavu kromě dvou mladíků Ondřeje Zavadila a Václava Černocha.

Hosté nastoupili do utkání bez bázně a hany a v úvodních minutách děčínské hráče výrazně trápili – nejprve skóre utkání otevřel trojkou Číž a ještě v 5. minutě stejný hráč srovnával na 5:5. Do této chvíle byl obranný val hostů velmi těžko prostupný, jenže od tohoto okamžiku přišla děčínská série 7:0 korunovaná na konci 6. minuty samostatným únikem Hatchera a za stavu 12:5 si první time-out vyžádala ostravská lavička. Děčínský tlak ale ani po oddechovém čase neutuchal a na začátku 9. minuty se náš náskok vyhoupl zásluhou koše P. Houšky již na dvouciferný – 18:7. Ten si naši hráči nakonec udrželi až do konce úvodního dějství, které skončilo 19:9.

Stejně dobře jako Děčané zakončili dějství první, tak začali i to druhé, když ve 13. minutě dopichoval neúspěšnou střelu „Houšman“, zvyšoval již na 27:11 a rozzlobený Zdeněk Hummel si okamžitě vzal další time-out. Svěřenci Pavla Budínského ale i nadále hráli jako z partesu, rozebírali ostravskou obranu do posledního šroubku a v minutě 15. se již naše vedení přehouplo zásluhou Míry Soukupa nad dvacetibodovou hranici – 35:13. O tři minuty později se stejný hráč prosadil po další nezištné přihrávce od svého spoluhráče a Nová huť v tuto chvíli vypadala „na ručník“ – 45:17. Do konce první půle se ale hostům přeci jen podařilo díky sérii 2:8 skóre mírně zkorigovat a do kabin se tak odcházelo za stavu 47:25.

Po návratu z kabin již děčínská ofenziva trochu opadla a hosté vycítili v koutku duše malou jiskru naděje na obrat – to ale Děčané v žádném případě nepřipustili a neustále si udržovali velmi bezpečný odstup! V minutě 25. se z čáry trestného hodu nemýlil Soukup a upravoval stav na 51:30. V minutě 28. se ze stejného místa prosadil ostravský veterán Marek Stuchlý a snižoval ostravské manko na sedmnáct bodů – 54:37. Jenže děčínští hráči již nedovolili Nové huti přiblížit se ještě více na dostřel a naopak ještě odskočili, to když třetí čtvrtku uzavíral svým nájezdem Sanders a po jeho bodovém příspěvku svítilo na světelné tabuli skóre 61:41.

Poslední čtvrtina utkání již byla víceméně oslavou výborného basketbalu a plejádou mnoha krásných děčínských akcí! Poslední dějství otevřel dvěma šestkami J. Houška – 63:41 a tím jako by rozpumpoval nápor svého celku, který přišel v dalších minutách. PS: (až ve 33. minutě se poprvé, a zároveň i naposled v utkání prosadil snajpr z předchozích dvou střetnutí Lukáš Palyza a svou trojkou upravoval na 67:45). Od jeho koše ale Ostravě zvlhnul střelecký prach, do konce utkání již zaznamenala jediný! bodík a děčínský náskok tím pádem bleskově narůstal – na začátku 35. minuty se nájezdem prosadil Hatcher a bylo to již o třicet! – 75:45 a stejný hráč i na konci 36. minuty pálil přesně z perimetru a zvyšoval na 80:45. Za rozhodnutého stavu vyběhla v posledních minutách na hřiště i celá děčínská „mateřská škola“ tvořená Jiříčkem, Maříkem a Bejčkem a v minutě 38. se první jmenovaný i střelecky prosadil, čímž ještě podpořil drtivé vítězství, které má konečnou podobu 89:46 a díky kterému se ujímáme vedení v sérii v poměru 2:1!

Střelci: Sanders 16 (+ 4 doskoky a 4 asistence), P. Houška 15 (+ 10 doskoků -> double-double; 3 asistence a 2 získané míče), Hatcher 14 (5 asistencí), Pomikálek 13 (+ 6 doskoků a 3 asistence; trojky 3/4 – 75%), Alič 12 (trojky 2/2), Soukup 8 (+ 6 doskoků a 5 získaných faulů), Stria 7 (3 asistence), J. Houška 2 (3 bloky), Jiříček 2, Landa 0 (ALE 5 asistencí!) – Stuchlý 11 (6 získ. faulů; TH 9/11), Spagrud 7, Číž 5, Trybański 4 (+ 6 doskoků a 4 bloky), Mason, Zbránek, Burke a Stehlík po 4 (Stehlík 6 získaných faulů), Palyza 3; střelba 3 b.: 18/10 – 11/3; střelba 2 b.: 49/26 – 35/10; TH: 16/7 – 24/17; doskoky: 42:25 (útočné 16:9); chyby: 26:18; počet diváků: 1 030; nejlepší hráč zápasu: Levell Sanders (Děčín).